Bemutatásra kerül milyen lett az a szülőszoba a szegedi Női Klinikán, ahol háborítatlanul, de a kórház adta biztonságban adhatnak életet kisbabájuknak az édesanyák. A hisztamin-intoleranciáról az Ormos Intézet készített filmet, melyet a műsor második felében lehet megtekinteni.
Egy ritka örökletes betegség, melynek korai felismerése rendkívül fontos, hiszen szigorú diétával megmenthető a gyermek a legsúlyosabb következménytől, a szellemi leépüléstől. A most következő filmrészletben egy olyan család mesél, akiknek másfél éves kislányukról a születése utáni anyagcsere vizsgálatkor derült fény a betegségére. Hogy milyen áldozatokat követel a PKU, az rögtön kiderül. A filmet az Egyesület a Szegedi Anyagcsere Központ Gondozottjaiért Civil Szervezet készítette.
Azt hiszem, nincs olyan szülő, aki ne lélegezne fel, miután újszülöttjénél elvégezve a kötelező anyagcsere vizsgálatot kiderül: minden rendben. Sajnos vannak kevésbé szerencsések, és babájuk valamilyen ritka betegséggel jön a világra, ami sok esetben nem gyógyítható, de jól kezelhető. Hogy melyek ezek, arról Dr. Rácz Gábor gyermekgyógyásszal, Gyüre Eszter klinikai dietetikussal és egy édesapával, Hegedűs Csabával beszélgetek, aki egy egyesületet is működtet a hozzájuk hasonlók segítésére.
Az otthonszülés kényelmével és az orvosi háttér biztonságával lehet életet adni a szegedi Női Klinikán mostantól. Az úgynevezett háborítatlan szülőszobát a Richter Gedeon gyógyszeripari cég és a Korábban Érkeztem Alapítvány támogatásából alakították ki 12 millió forintból. A Dél-Alföldön egyedülálló helyiség iránt egyre nő az érdeklődés a szakemberek szerint. Egyre többen szeretnének természetes úton, orvosi beavatkozás nélkül szülni, de nem választanák az otthonszülést, mert biztonságosabbnak érzik a klinikai körülményeket.
A hisztamin intolerancia egy bonyolult, különböző szervrendszereket érintő állapot, egyénileg nagyon eltérő tünetekkel. Kiváltó tényezői lehetnek pl. bizonyos élelmiszerek, gyógyszerek fogyasztása, vegyszerekkel való érintkezés, valamint a stressz. A kezelésével kapcsolatos tudnivalókat az Ormos Intézet filmje részletezi.