A szám a 24.hu-en jelent meg, ahol kiderül az is, hogy Nagy Feró rögtön igent mondott Fischer Norbi felkérésére, és Dopemannek is tetszett a dolog.
A Beatrice rockegyüttes 1969-ben alakult lányzenekarként, akik főleg feldolgozásokat játszottak. A zenekarhoz 1971-ben csatlakozott Nagy Feró frontemberként.
A zenekar elkezdett saját számokat írni és próbált lemezkiadáshoz jutni, de ez nem sikerült. 1977-ben feloszlottak, majd a következő évben Nagy Feró Miklóska Lajos basszusgitárossal, Lugosi László gitárossal, Gidófalvy Attila billentyűssel és Donászy Tibor dobossal újjáalakította a Beatricét, és a rock zene írányába indultak el.
Ekkor születtek olyan mára klasszikussá vált dalaik, mint a Jerikó, a Nagyvárosi farkas, vagy az Angyalföld. Lemezük tövábbra sem jelenhetet meg, nem a megfelelő listán voltak, így a pártállami kultúrpolitika folyamatosan akadályozta a „kezelhetetlen” zenekart, mely ennek hatására végül 1981-ben feloszlott.
A Beatrice az 1987-es újjáalakulása után lett sikercsapat. 1988-ban a lemezkiadás állami monopóliumának megszűnése után a Ring magán lemezkiadóval kötött szerződést a Beatrice. Első nagylemezük rögtön dupla album formájában jelent meg Beatrice ’78–’88 címmel. Az első korongon a klasszikus régi számok kaptak helyet, a másodikon pedig az új szerzemények, mint a szinte azonnal slágerré vált Azok a boldog szép napok, vagy a komolyabb hangvételű A kétezredik év felé.
Az Azok a boldog szép napok című szám szövegét Nagy Feró írta, míg a zenét Hirleman Bertalan szerezte. Most pedig, több mint harminc évvel később itt a remake Fisher Norbi ötletéből. Nézd meg a videót!
Ha pedig kiváncsi vagy az eredeti verzióra, azt is megnézheted! Nagy Feró és a Beatrice 2013-ban megjelent, "A legnagyobb babos bulinóták" című albumán hallható verzió.