Az orchideák nevelésekor két igen gyakori problémával találkozunk. Talán azt tapasztalhatjuk a leggyakrabban, hogy kártevő szivogatók lepik el a növényünket: pajzstetvek, levéltetvek, tripszek, takácsatkák. Ha ezt szerencsésen megússzuk, akkor még mindíg ott a második leggyakoribb probléma, a gyökérrothadás. Utóbbi esetén mielőbb meg kell szabadulnunk a rothadást okozó gombaszervezetektől.
Ezek a gombás kórokozók jól megélnek a rossz vízelvezetésű, levegőtlen termesztőközegben. Első feladatunk tehát a beteg részek eltávolítsa és a termesztőközeg cseréje kell legyen. Szélsőséges esetekben, ha a növény töve is fertőzött, hidrogén peroxidos oldatban történő lemosással és áztatással kell megpróbálnunk rendbehozni. Az oldat töménységét a probléma nagysága alpján érdemes kikeverni. Kezdeti enyhe fertőzés esetén 1-3 liter langyos vízbe 60ml 3%-os hidrogén peroxidot érdemes keverni.
Ebben kell lemosni a gyökereket finom mozdulatokkal, majd ázni hagyni benne 10 percre. A fertőtlenítés után a gyökereket mossuk le tiszta, langyos vízzel. Amennyiben a levelek végein is jelentkezik elhalás jele, úgy a beteg levélrészeket is távolítsuk el tiszta ollóval, körülbelül 1cm-el a beteg rész alatt. A nyílt sebeket a zöld részeken dolomit kőzetporral vagy agromésszel érdemes bevonni. Ez megakadályozza a további fertőzést.