Kínában az újév ünnepét a gregorián naptár január 1-je helyett a holdnaptár szerint ünneplik. Hetekkel az ünnepek előtt elkezdődik a készülődés: piros lampionokkal díszítik fel az otthonokat, melyek a szerencsét és védelmet szimbolizálják. A hagyományos sárkánytánc és a látványos tűzijátékok célja, hogy elűzzék a rossz szellemeket. A családi összejövetelek elengedhetetlen részei a piros borítékok, amelyek pénzt tartalmaznak és szerencsét hoznak a megajándékozottnak.
Spanyolországban egy igazán különleges hagyományhoz kapcsolódik az újév: éjfélkor minden harangütésre egy szőlőszemet esznek, összesen tizenkettőt. Ez a szokás nemcsak, hogy mókás kihívás, de a következő 12 hónapra szerencsét is hoz.
Japánban az újév a megtisztulás és a spiritualitás ideje. A buddhista templomokban 108 harangütéssel űzik el az emberi bűnöket jelképező 108 szenvedélyt. Ezen kívül hagyományos ételeket, mint például a sóba tésztát fogyasztanak, ami a hosszú és egészséges életet szimbolizálja.
Nézd meg az alábbi videót ezekről a hagyományokról!
Brazíliában a tengerparton, fehér ruhában ünneplik az újévet, ezzel békét és tisztaságot kívánva. Virágokat, gyertyákat és kisebb ajándékokat dobnak a tengerbe Yemanjá, a tenger istennőjének tiszteletére, remélve, hogy az ajándékok elsüllyedése szerencsés évet ígér.
Dániában az újévi jókívánságokat tányérok összetörésével fejezik ki. A barátok és családtagok ajtajainál törnek össze tányérokat, minél több tányér hever az ajtó előtt, annál népszerűbb az illető és annál szerencsésebb évre számíthat.
Skóciában a "first-footing" hagyomány szerint az új év első perceiben az első személy, aki átlépi a ház küszöbét, szerencsét hoz a háztartásnak. Ideális, ha egy sötéthajú férfi lép be elsőként, magával hozva ajándékokat, mint például kenyeret, szenet vagy whiskyt.