2024. május 10., péntek
Ármin névnapja

Isteni kovászos uborka recept egy aprócska trükkel

2023-06-29 22:27 | Nézettség: 4643
A Kisvakond csatorna kertészeti tippjeit több tízezren követik a Youtube-on, most azonban kicsit más vizekre evezett, és kovászos uborkát készített. A Kisvakond néha jelentkezik gasztro témájú videóval is, most egy aprócska trükköt árul el a kovászos uborka készítés kapcsán.

A kovászos uborka hosszú és gazdag történettel rendelkezik. Ez az étel egyik legismertebb és legkedveltebb savanyúság a magyar konyhában. A kovászos uborka elkészítése hagyományos módon történik, és évszázadokra vezethető vissza.

A kovászos uborka készítésekor friss uborkát használnak, amelyeket a legjobb minőségű alapanyagokkal együtt válogatott fűszerekkel és fokozatosan előkészített kovászoldattal áztatnak. A kovászoldatot általában víz, ecet, só, cukor és fűszerek keverékéből állítják elő. A kovászoldatban lévő jó baktériumoknak és élesztőknek köszönhetően az uborkák fermentációs folyamaton mennek keresztül, amelynek eredményeként a cukor lebomlik, és az uborkák savanyúságot kapnak.

A kovászos uborka készítése hagyományosan házilag történik, és sok család saját recepttel rendelkezik. Az uborkákat általában a nyár folyamán szedik, amikor frissek és ropogósak. Az uborkákat megmosás után apró szeletekre vágják vagy egészben hagyják, majd egy edénybe helyezik. Az uborkaszeleteket fűszerekkel, például kaporral, mustármaggal, fokhagymával és más aromás összetevőkkel keverik össze. Ezután a kovászoldatot az uborkákra öntik, majd az edényt lezárják, hogy a fermentációs folyamat elkezdődhessen.

A fermentációs folyamat általában néhány napig tart, és a hőmérséklet és a környezeti feltételek függvényében változhat. Ahogy az uborkák a kovászoldatban ülnek, az enzimek és a mikroorganizmusok hatására a cukor lebomlik, és tejsavas erjedés következik be. Ez az erjedési folyamat adja meg a kovászos uborka jellegzetes savanykás ízét és élvezetes textúráját.

Nézd meg, hogy készül a Kisvakond kovászos uborkája.

Kép és a videó forrása: https://www.youtube.com/watch?v=6r7t_J1F-jY