A Nemzeti Együttműködés Rendszere (NER) már több mint egy évtizede meghatározó politikai-gazdasági erő Magyarországon. Ebben a rendszerben nemcsak a politikai hatalom birtokosai, hanem azok hozzátartozói, üzleti partnerei is meghatározó szerepet játszanak. Az alábbiakban olyan befolyásos nőket mutatunk be, akik a rendszer kulcsszereplőinek családi vagy üzleti kapcsolataik révén váltak ismertté.
Rogán Antal volt felesége, Rogánné Gaál (Szendrei) Cecília Ágnes hosszú éveken át a politika körüli gazdasági mozgások meghatározó szereplője volt. Válásuk után is üzleti birodalmat épített ki, amelyben PR-cégek, rendezvényszervezés és márkaépítés játszanak főszerepet.
Obrusánszki Barbara, Rogán Antal jelenlegi felesége, kevésbé ismert a nagyközönség előtt, ugyanakkor fontos diplomáciai szerepet tölt be. Mongólia magyar nagyköveteként a keleti nyitás politikájában is szerepet játszott.
Várkonyi Andrea neve korábban televíziós műsorvezetőként volt ismeretes, azonban házassága Mészáros Lőrinccel teljesen megváltoztatta helyzetét. Ma már saját médiavállalkozásokat vezet, és befolyásos üzletasszonyként tevékenykedik.
Schmidt Mária a magyar történelmi diskurzus egyik kulcsfigurája. A Terror Háza Múzeum igazgatójaként és kormányközeli alapítványok vezetőjeként nagy hatással van a közéletre.
Orbán Ráhel, Orbán Viktor miniszterelnök lánya, férje, Tiborcz István mellett vált a NER meghatározó gazdasági szereplőjévé. Turizmus- és vendéglátóipari befektetései révén jelentős vagyont kezel.
A NER nagyasszonyai nem csupán hozzátartozók vagy üzlettársak, hanem befolyásos nők, akik aktívan formálják a magyar politikai-gazdasági életet.