A mindennapi életünk tele van olyan dolgokkal, amelyekre bízunk, hittelünk, vagy egyszerűen csak elfogadunk anélkül, hogy igazán megkérdőjeleznénk őket. Azonban, amikor közelebbről szemügyre vesszük ezeket a jelenségeket, gyakran rájövünk, hogy a valóság nem mindig az, aminek látszik. Az alábbiakban tíz hétköznapi "igazságot" leplezünk le, amelyek megkérdőjelezik mindazt, amit eddig elfogadott tényként kezeltünk.
1. Bear Grylls túlélő képességei: Bear Grylls, sokak kedvence a túlélő műsorok világából, rendkívüli készségeket mutat be a vadonban való túlélésre. Azonban a tévében látható epizódok gyakran előre megtervezettek és segítséget nyújtanak a produkciós csapattól, így a bemutatott helyzetek nem mindig tükrözik a valós túlélési kihívásokat.
2. A mágikus 8-as golyó: Gyermekkorunk kedvenc játéka, a mágikus 8-as golyó állítólag képes a jövőbe látni és válaszolni kérdéseinkre. A valóságban ez csak egy egyszerű játékszer, amely véletlenszerű válaszokat generál, semmi köze a jövendőmondáshoz.
3. A Weasley ikrek: James és Oliver Phelps, Fred és George Weasley megformálói a Harry Potter filmekben, valójában nem vörös hajúak. Hajukat a szerep kedvéért festették meg, amivel sok rajongót lepte meg ez a tény.
4. A Carlton tánc: A "Kaloforniába jöttem" sorozatból ismert Carlton tánc sokak szerint Alfonso Ribeiro saját ötlete. A valóságban ez a tánc más forrásokból származó inspirációk összessége, nem egyéni találmány.
5. A Hawaii pizza: Az ananászos pizza, vagyis a Hawaii pizza eredetének története vitatott, és sokan vitatják az ananász pizzán való helyét. Ez a pizza nem hawaii eredetű, hanem kanadai találmány, ami tovább bonyolítja a már amúgy is heves vitákat.
6. Hello Kitty: Sokan különböző állatokhoz hasonlítják a Hello Kitty figurát, de a létrehozók szerint ő egy brit kislány, nem egy állat. Ez a felfedezés sok rajongó számára vált meglepetéssé.
7. A Powerball hazugsága: A mosogatógépekhez készült Finish Powerball termékek azt állítják, hogy egy speciális golyó van bennük, amely felrobbanva eltávolítja az ételmaradékokat. A valóságban ez a "golyó" nem robban fel, csupán egy mosogatószer-koncentrátum, ami segít a tisztításban, de nem olyan drámai módon, ahogy reklámozva van.
Ezek a példák csak a jéghegy csúcsát képviselik abban a tengerben, ami a félrevezetés és a valóság elferdítése. Mindig érdemes kritikus szemmel megközelíteni azokat az információkat, amelyekkel nap mint nap találkozunk, hiszen ahogy most is láthattuk, nem minden az, aminek elsőre látszik.