1. 2022. február 15-ig a befizetett SZJA után, akár mind két szülő igénybe veheti a visszatérítést, melyet a kormány 800.000,- Ft-ban maximalizált. Azaz, ha mind két szülő igénybe tudja venni a családi adókedvezményt, akkor akár 1.6 MFt-ot is visszaigényelhetnek, amely nagyon nagy segítséget jelent a háztartásban.
2. A 25 év alattiaknak nem kell SZJA-t fizetniük. Ezzel az intézkedéssel azt szeretnék elősegíteni, hogy a Magyar fiatalok itthon boldoguljanak, vállaljanak munkát és itt alapítsanak családot.
3. Megelőlegezett tartásdíjat vezet be a kormány az egyszülős családoknak. A megelőlegezett tartásdíjnak köszönhetően nem kell várni a gyermeket egyedül nevelő szülőnek a tartásdíjra, amennyiben ezt a külön élő szülő nem fizeti. Ez nagy segítséget jelent minden gyermekét egyedül nevelő szülőnek.
4. 2022. január 1-től a minimálbér 200.000,- Ft-ra nőtt, ezáltal számos juttatás alapja is emelkedni fog. Ennek következtében a családoknak járó juttatások összege is, mint például:
• GYOD, amely a minimálbér összegére, azaz 200.000,- Ft-ra nő
• GYED
az alapképzésben résztvevők akár havi 140 ezer forintot
a mesterképzésben résztvevők pedig 182 ezer forintot is kaphatnak
• Nagyszülői gyed maximális összege bruttó 280 ezer forintra nő
• GYES
• Árvaellátás, amelynek minimális összege 50.000,-Ft-ra emelkedik
• Egyes betegségekben - például laktóz intoleranciában, cukorbetegségben vagy cöliákiában - szenvedők a minimálbér 5 százalékának megfelelő adókedvezményre jogosultak. Ez havonta akár 10 ezer forint kedvezményt jelent az érintetteknek.
5. Nőtt a Babakötvény állami támogatása. Mostantól az öngondoskodó szülők még több támogatást kapnak a saját maguk által befizetett összeg mellé. Az előre gondoskodó szülők gyermeke 18 éves kora után veheti igénybe az összegyűjtött összeget a gyermek, melyhez eddig az állam évi 6.000,- Ft támogatást nyújtott. 2022. január 01-től ezt megduplázták, azaz 12.000,- Ft-ot ad a kormány. A Babakötvény tulajdonos akár pár 1.000,- Ft-ot is félre tud tenni a gyermek számlájára a család pénztárcájától függően, így amikor a gyermek eléri a 18. életévét a szülő jelentősen hozzá tud járulni gyermeke életkezdéshez.