A "Resszessétek betörők 2." a sikeres első rész folytatása, amelyben Kevin McCallister (Macaulay Culkin) ismét egyedül marad, ezúttal azonban New York egyik legnagyobb hoteljében. A Plaza Hotelban játszódó jelenet egyik legemlékezetesebb pillanata, amikor Kevin belebotlik az akkori hotel tulajdonosba, Donald Trumpba. Trump segít neki eligazodni, rövid útmutatást adva neki, hogy merre találja a lobby-t. A jelenet gyors és lényegre törő, mégis emlékezetes maradt a közönség számára.
Donald Trump szerepeltetése a filmben egészen egyszerűen annak köszönhető, hogy a Plaza Hotel 1988 és 1995 között az ő tulajdonában volt. A film producerei szeretettel gondoltak arra, hogy mivel a jelenetek egy részét a hotelben forgatták, Trump megjelenése érdekes húzás lehet. Trump állítólag abban az időben azt a feltételt szabta, hogy ha a filmjében forgatnak, ő is kapjon egy kis szerepet. Ez nem ritka kérés a filmek világában, különösen, ha valaki jelentős helyszínt biztosít a forgatásnak.
A "Resszessétek betörők 2." népszerűségének oka több tényezőben keresendő. Egyrészt a film remekül ötvözi a humor és a családi értékek elemeit, másrészt Kevin McCallister karaktere, aki bárhol és bármikor képes helyt állni, igazi példaképé vált az önállóságra törekvő gyermekek számára. A film New York-i helyszínei – mint például a híres Rockefeller Center karácsonyfa vagy a Central Park – igazi ünnepi hangulatot árasztanak, ami még vonzóbbá teszi a filmet a karácsonyi szezonban.
Donald Trump cameo-szereplése pedig egyfajta kuriózum, amely a politikai karrierje előtt még inkább csak egy érdekes érdekesség volt, mára viszont ikonikus pillanatává vált a modern amerikai kultúrában. A "Resszessétek betörők 2." így nem csupán egy szórakoztató karácsonyi film, hanem a popkultúra egyik meghatározó darabja is lett, amelynek értékelése az évek során csak nőtt.
Nézd meg ezt az ikonikus jelenetet!
Donald Trump, aki eredetileg ingatlanmágnás és médiaperszonalitás volt, az Egyesült Államok 45. elnöke, hivatali ideje 2017-től 2021-ig tartott. New Yorkban született 1946-ban, és a Wharton School of the University of Pennsylvania-n szerzett diplomát. Trump az ingatlanpiacra lépve vált ismertté, jelentős projekteket valósított meg Manhattanben és más városokban is. A nyolcvanas és kilencvenes években a Trump Organization vezetőjeként több sikeres és kevésbé sikeres üzleti vállalkozásba fogott, többek között kaszinókba és üdülőhelyekbe.
Nemcsak üzletemberként, hanem tévés személyiségként is ismertté vált, különösen a „The Apprentice” című valóságshow műsorvezetőjeként, ahol a „You're fired!” („Ki vagy rúgva!”) kifejezése védjegyévé vált. Politikai karrierje előtt Trump már jelen volt a köztudatban, médiaszemélyiségként és könyvszerzőként is aktív volt.
Politikai pályafutását a Republikánus Párt tagjaként kezdte, és 2016-ban váratlanul megnyerte az elnökválasztást Hillary Clintonnal szemben. Elnöksége alatt számos kontroversiális döntést hozott, többek között szigorú bevándorlási politikákat, jelentős adócsökkentéseket és a külpolitikában is markáns irányváltásokat. Támogatói ünnepelték eredményeit és vezetési stílusát, míg kritikusai gyakran bírálták megosztó retorikáját és politikáit. 2020-ban Joe Biden ellen vesztett az elnökválasztáson, azonban 2024-ben visszatért.
Donald Trump nyerte a 2024-es amerikai elnökválasztást, Kamala Harrist legyőzve. Ez a győzelem jelentős politikai visszatérést jelent Trump számára, aki 2017-től 2021-ig volt az Egyesült Államok elnöke. A Fehér Házba való visszatérése gazdaságilag küszködő régiókban erős szavazói részvétellel és stratégiai kampánnyal valósult meg, amely online befolyásolókat és fiatal férfi szavazókat célozott meg. Az elnökválasztás mély politikai megosztottságot tükrözött, különösen az abortuszjogok és gazdasági politikák kapcsán.