2024. december 24., kedd
Ádám, Éva névnapja

Megvannak a Szerethető Munkahelyek verseny 2022-es díjazottjai - Miért fontos, hogy szerethető legyen egy munkahely - Szerethető munkahelyek listája egyre jobba bővül - 2023 évben is fontos lesz a cégeknek, hogy Szerethető Munkahelyek legyenek

2022-11-23 10:56 | Nézettség: 439
Idén 6. alkalommal rendezték meg Magyarországon a Szerethető Munkahelyek versenyt, ahol most is azokat a cégeket díjazták, ahol a közönségszavazatok vagy a szakmai zsűri véleménye alapján a legjobb dolgozni.

A tavalyi évhez hasonlóan a verseny romániai szekciójában az erdélyi vállalatok mellett Románia teljes területéről nevezhettek a cégek. 
 

Kép és a videó forrása: https://www.youtube.com/watch?v=NWte9AkODK8

2022-ben több mint 1700 magyar munkahely mérettette meg magát cégmérettől függetlenül. A tavalyi 68 ezer szavazathoz képest idén még aktívabbak voltak a munkavállalók: most több mint 72 ezer szavazat oszlott meg a nevező cégek között a közönségszavazás során. 
 

10 különdíjat adtak át 
 

A közönségszavazás alapján Magyarországon 200 cég érdemelte ki a díjat, további 8 magyar vállalat pedig a szakmai zsűri ítélete alapján nyerte el a HR és Employer Branding szakmai elismerést, míg további 2 cég a céges feliratkozók, vagyis azon munkavállalók véleménye alapján kapott különdíjat, akik jelezték az oldalon, hogy szívesen dolgoznának náluk. Utóbbi, „Dolgoznék itt” díjat nyert az Unilever (nagyvállalat kategória) és a Supercharge (KKV kategória), a HR különdíjakat a GLS Hungary, a Mito Digital, a Karrier Hungária és a Polygence, míg az Employer Branding különdíjakat a Diligent Hungary, a Piramis Építőház, a Presonate és a Valoro Consulting Kft. szerezte meg. 
 

A nevezők fele kisvállalat volt 
 

Legnagyobb arányban (50,4%) a kisvállalatok szerették volna megmérettetni magukat, de szép számban képviseltették magukat a micro- (19,3%) és a középvállalatok (18,7%), és a nagyvállalatok érdeklődésének mértéke sem maradt el a tavalyitól. (11,6%) 
 

A hazai nevezők túlnyomó része (23,52%) a szoftverfejlesztésben tevékenykedik, de a kommunikáció és marketing, mérnöki, műszaki, pénzügyi és gyártási iparág is előkelő arányban szerepeltek.  
 

Földrajzi elhelyezkedés szerint a díjazott cégek leginkább Budapesten (77,5%) végzik tevékenységüket. A vidéki nagyvárosokból a legtöbb nyertes cég Debrecenben, Szegeden, Pécsen, Győrben, Székesfehérváron, Veszprémben, Miskolcon és Kecskeméten folytatja tevékenységét. 
 

Sokan évente ringbe szállnak a díjért 
 

A Szerethető Munkahelyek verseny növekvő népszerűségét a legjobban az mutatja, hogy az új nevezők mellett (21,44%) sokan már többször is elindultak a megmérettetésen. A több mint 1700 magyar nevező több mint 30%-a tavaly is, míg majdnem 60%-a 2020-ban is indult a versenyen. Az idei versenyzők 4%-a pedig a verseny története alatt minden egyes évben, azaz hat alkalommal megmérettette magát. 
 

Hatszoros nyertesek 
 

A 200 magyarországi díjazott közül 81 cég nyerte meg első Szerethető Munkahelyek díját, 4 cég közülük is kiemelkedik: a BOOKR Kids, az Infosector, a Számlázz.hu és a Webtown már 6. alkalommal kapták meg idén a díjat, azaz 2017 óta sorra minden évben elnyerték a közönségszavazáson a munkavállalók voksait. 
 

Romániában is egyre népszerűbb a verseny 
 

A romániai verseny során idén már másodjára nevezhettek az ország területéről bárhonnan a cégek. Itt mintegy 400 cég indult a díjért, a közönségszavazáson pedig több mint 6000 szavazat alapján dőltek el a nyertesek. A nevezett cégek közül itt is a kisvállalatok voltak a legtöbben (61,87%), de a középvállalatok (16,27%) és a mikrovállalatok (12,73%) aránya is nőtt a tavalyi évhez képest. A nagyvállalatok 9,13%-ban képviseltették magukat a mezőnyben. 
 

A legtöbb nevező cég Székelyudvarhelyen tevékenykedik (91 cég), de a tavalyi évhez képest már nem Csíkszereda a második lokáció szempontjából, hanem 51 céggel Kolozsvárról érkezett több nevezés. Csíkszereda 2021-hez képest csak egy hellyel végzett hátrébb a nevező cégek száma (40 cég) szempontjából. Fontos eredmény, hogy a jelentkezők nagy része (24,2%) már nem székelyföldi, hanem Románia egyéb részeiről érkezett. 
 

A romániai verseny során 3 különdíjat nyerhettek el Employer Branding kategóriában a cégek: a Székelyudvarhelyi Városi Kórház, a Gutenberg Kiadó és a Székelyföldi Legendárium örülhettek az idén. A verseny angol nyelvű oldalán megtekinthető azok a cégek is, akik  bekerültek a TOP30 díjazott közé. 
 

A Szerethető Munkahelyek Díj nyertesei 
 

Microvállalat kategóriában Szerethető Munkahely Díjat nyert például a Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány, a Startup Campus Incubator és a JóSzaki, kisvállalat kategóriában az Átrium, a Munch és az Amigos a gyerekekért Alapítvány. Díjat kaptak továbbá középvállalat kategóriában a Bortársaság, a Szallas.hu és a SZTAKI, nagyvállalatként pedig például a Semmelweis Egyetem, a Wise és az IKEA vihettek haza díjat. Az összes díjazott megtekinthető itt. 
 

A hagyományoknak megfelelően a díjátadót idén is egy egész napos szakmai konferencia előzte meg. Az előadók között volt többek között Dr. Vinnai Balázs (IVSZ Szövetség), Tomán Szabina (Toman Lifestyles Kft.), Pataky Piroska (Merlotworks), Kovach Anton (Active Holding), Wolf Gábor (Marketing Commando), Balogh Petya, Berkes Áron és Nagy-Földi Zita (Vodafone) és Gazsi Zoltán (Eisberg Kft.). A konferencia fő témája a digitalizáció térnyerése volt, de tartalmas előadásokat hallhattak az érdeklődők a hibrid világról és az adaptációs készségekről is.