Rövid leírás a korábban felsorolt hajóroncsokról:
RMS Titanic: Az RMS Titanic az egyik legismertebb hajóroncs a világon. Az óceánjáró 1912-ben süllyedt el az első útján, miután egy jéghegynek ütközött az Atlanti-óceánban. A hajón 2 224 ember utazott, és 1517-en vesztették életüket. A hajóroncsot 1985-ben fedezték fel, és ma számos bútordarab, ékszer, szerszám és más tárgy található a roncson, amelyek a hajó utasainak életét tükrözik.
RMS Rhone: Az RMS Rhone egy brit királyi postahajó volt, amely 1867-ben süllyedt el a Brit Virgin-szigeteken, amikor a környező területet sújtó hurrikán elérte a hajót. A hajóroncsot 1967-ben kiemelték a vízből, és ma a Brit Virgin-szigetek egyik legnépszerűbb búvárkodási helyszínének számít.
SS President Coolidge: Az SS President Coolidge egy amerikai óceánjáró volt, amely 1942-ben, a második világháború idején süllyedt el Vanuatu partjainál, miután egy amerikai aknára futott. A hajón 535 katona és matróz utazott, és csak kettőjüket vesztették el. A hajóroncs ma is a helyszínen látható, és a búvárok számára is elérhető.
SS Yongala: Az SS Yongala egy ausztrál óceánjáró volt, amely 1911-ben süllyedt el a Nagy Korallzátony közelében, amikor egy ciklon elérte a hajót. Az 122 utas és a legénység összes tagja életét vesztette. A hajóroncsot 1958-ban fedezték fel, és ma Ausztrália egyik legnépszerűbb búvárkodási helyszínének számít.
MS Zenobia: Az MS Zenobia egy svéd teherszállító hajó volt, amely 1980-ban süllyedt el Ciprus partjainál. A hajón 104 teherautó és utasaik utaztak, akiknek az életét a hajóroncsot épségben elhagyva sikerült megmenteni. A hajóroncs ma is látható Ciprus partjainál, és az egyik legnépszerűbb búvárkodási helyszín a világon.
USS Oriskany: Az USS Oriskany egy amerikai repülőgépanya-hordozó volt, amely 2006-ban süllyedt el Floridában, hogy mesterséges búvárkodási helyszínné váljon. Az USS Oriskany a koreai és vietnámi háborúkban szolgált, és az első olyan amerikai hajó, amelyet eltávolítottak az amerikai haditengerészet szolgálatából és a búvárok számára átalakítottak. A hajóroncs a Pensacola közelében található, és a világ egyik legnagyobb hajóroncs-merülési helyszíne.
HMHS Britannic: Az HMHS Britannic egy brit kórházhajó volt, amelyet a második világháború alatt használtak a sebesültek kezelésére. Az óceánjáró 1916-ban süllyedt el az Egei-tengerben, miután egy aknára futott. A hajón utazók közül 30-an vesztették életüket. A hajóroncsot 1975-ben fedezték fel, és a mai napig a búvárok egyik kedvelt célpontja, bár a roncs merülése bonyolultabb és veszélyesebb, mint a Titanic esetében.
USS Arizona: Az USS Arizona az amerikai haditengerészet egyik Pennsylvania-osztályú csatahajója volt, amely 1941. december 7-én süllyedt el a japánok támadásában a Pearl Harbor-i támaszponton. A támadásban 1177 tengerész vesztette életét, és a hajóroncsot soha nem emelték ki a vízből, így a hajó a Pearl Harbor-i támaszpont részeként azóta is a víz alatt nyugszik. A hajóroncsot tiszteletadásból a látogatók csak hajóval vagy helikopterrel tekinthetik meg.
Peter Iredale: A Peter Iredale egy brit szállítóhajó volt, amely 1906-ban süllyedt el az Egyesült Államok partjainál, miután a hajó navigációs hibát követett el. A hajón utazók életét sikerült megmenteni, és a hajóroncs ma is a parton látható, Oregonban. A hajóroncs a turisták számára is elérhető, és számos fotózási lehetőséget kínál.
RMS Lusitania: Az RMS Lusitania egy brit óceánjáró volt, amely 1915-ben süllyedt el a második világháború előtti időszakban. A hajó egy német tengeralattjáró torpedózása következtében süllyedt el az ír partoknál, 1198 ember vesztette életét a tragédiában. A hajóroncsot 1960-ban fedezték fel, és azóta is a történelmi és búvárturizmus egyik fő attrakciója Írországban.
USS Monitor: Az USS Monitor az amerikai haditengerészet egyik vascsatahajója volt az amerikai polgárháború idején. A hajó 1862-ben süllyedt el a tengeri csata során, amikor egy erős viharban elsüllyedt. A hajóroncsot 1973-ban fedezték fel, és azóta a búvárok egyik kedvelt célpontja a Virginia partjainál.
SS Thistlegorm: Az SS Thistlegorm egy brit teherszállító hajó volt, amely a második világháború idején szolgált a hadiipar számára. A hajó az egyiptomi partok közelében süllyedt el 1941-ben egy német légitámadás során. A hajóroncsot 1955-ben fedezték fel, és a búvárok számára nagyon különleges helyszín, mivel rengeteg hadi felszerelés és jármű található a hajón, amelyeket a második világháborúban szállítottak.
RMS Queen Mary: Az RMS Queen Mary egy brit óceánjáró volt, amelyet az 1930-as években építettek. Az óceánjáró szolgált a második világháború alatt is, és azóta egy kaliforniai kikötőben áll. A hajó egy múzeumként működik, és a látogatók megtekinthetik a hajó belső tereit és történetét.
MS Zenobia: Az MS Zenobia egy svéd teherhajó volt, amely 1980-ban süllyedt el Ciprus partjainál. A hajó egy nagy értékű áruval volt megrakva, és a süllyedésének oka azóta sem tisztázott teljesen. A hajóroncs ma a búvárok egyik kedvelt célpontja Ciprus partjainál, és számos fajta tengeri élőlény otthona lett a roncsban.