Amikor a koldusok szóba kerülnek, általában olyan emberekre gondolunk, akik a társadalom peremére szorultak, és napi betevőjüket az utcán próbálják meg összegyűjteni. De mi van akkor, ha azt mondjuk, hogy néhányan közülük vagyonokat halmoztak fel? Egyes koldusok a világ különböző részein hihetetlen összegeket szedtek össze, és egyes esetekben milliókat keresnek évente. Íme a világ tíz leggazdagabb koldusa.
Bharat Jain Mumbaiban él, és India leggazdagabb koldusaként tartják számon. Naponta akár 200–250 dollárt is kereshet koldulással, ami havonta 6000–7500 dollár között mozog. Több ingatlanja van, amelyeket kiad, és ebből is jelentős bevételre tesz szert.
Eisha egy kínai koldus, aki több nagyvárosban is megfordul. Ravasz üzleti érzékével különböző koldulási technikákat fejlesztett ki, és állítólag több százezer dollárt keresett az évek során.
Irwin Corey, az amerikai humorista és színész, New York utcáin koldult, annak ellenére, hogy vagyonát milliókban mérték. Koldulását sokan művészeti projektként értelmezték, amelyből több százezer dollárt keresett.
A brit Simon Wright úgy élt, mint egy hajléktalan, és naponta akár 50 ezer forintnyi összeget is összegyűjtött. Később kiderült, hogy saját lakása van, és a koldulásból finanszírozta luxuséletmódját.
Dubajban a koldulás tiltott, de ez nem akadályozta meg Abdul Rahmant abban, hogy évente több millió dirhamot gyűjtsön össze az adakozó emberektől.
Ted Williams története szinte mesébe illő. Egy időben hajléktalan volt, és az utcán koldult, de felfedezték csodálatos rádiós hangját, és egy csapásra híressé vált. Azóta milliókat keresett különböző reklámok és médiaszereplések révén.
Pakisztánban Aisha évekig koldult az utcán, és idővel saját üzleteket alapított. Bár hivatalosan koldusként kezdte, mára üzleti vállalkozásai révén vagyonos lett.
Torontóban Ken éveken át koldult egy forgalmas helyen, és évente több tízezer dollárt keresett ezzel. Egy nyomozás során kiderült, hogy saját házában élt, és a koldulást főállású munkaként végezte.
Sarabjeet Singh Delhiben él és azzal szerzett hírnevet, hogy arany ékszereket viselt, miközben koldult. Naponta akár 100 dollárt is keresett, és több üzleti befektetéssel is rendelkezik.
Egy amerikai nő, Mickie, éveken át azzal keresett pénzt, hogy mankóval koldult, ám kiderült, hogy semmilyen egészségügyi problémája nincs. Egy rejtett kamerás felvétel nyomán fény derült arra, hogy autójába ülve hajt haza a koldulásból származó pénzzel.
A világ leggazdagabb koldusai bebizonyították, hogy a koldulás is lehet üzlet. Egyesek valós rászorulók voltak, akik szerencséjükre kitörtek a szegénységből, míg mások ügyesen kihasználták az emberek jóindulatát, és vagyonokat halmoztak fel. Bár a legtöbben a koldulást a végső szükséghelyzettel azonosítják, ezek az emberek azt mutatják, hogy néha az utcai pénzkeresés is lehet meglepően jövedelmező.