2024. november 18., hétfő
Jenő névnapja

A hazai munkaerőpiacon egyre inkább terjedőben van a családbarát szemlélet

2021-12-10 08:16 | Nézettség: 476
A hazai munkaerőpiacon egyre inkább terjedőben van a családbarát szemlélet olyan szektorokban is, ahol eddig sokan kételkednek abban, hogy ez lehetséges lenne – ez volt az egyik fő megállapítása a Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom Balansz Programja által létrehozott Az Év Családbarát Vállalata pályázatnak. Míg az előző években jórészt a szolgáltató, technológiai-fejlesztői pénzügyi szektorok, egyszóval jórészt irodai pozíciókban foglalkoztatók képviseltették magukat, 2021-ben lényegesen több termelő, logisztikai, kereskedelmi vállalat jelentkezett a pályázatra, mindegyikük igen színvonalas anyagokkal.

2021-ben Az Év Családbarát Vállalata díjra pályázók 39,5 %-a jelenléti foglalkoztató volt. Ezek a nagyobb arányban fizikai dolgozókkal illetve helyhez kötött munkaterületekkel működő cégek jól mutatják, hogy a rugalmasság, empatikus, felhatalmazó vezetés, kisgyermekesek támogatása és általában a munka-magánélet kérdése egyre több helyen áll a középpontban és jó megoldások kidolgozása nem csak irodai környezetben lehetséges. 

Fontos a jógyakorlatok átadása

Ezt az egyre növekvő érdeklődést megérezve a Balansz Programhoz tartozó mentorvállalatok közül a Magyar Telekom Csoport 2021-től útjára indítja a Családbarát Mentorvállalat Vándordíjat, amellyel a telekommunikációs vállalat egy-egy díjazott cég teljesítményét szeretné elismerni és támogatni a további fejlődésben. Idén a díjat a Murexin Kft. és a Tamási-Hús Kft. nyerte. A Mozgalommal együttműködő mentorvállalatok köre igen sokszínű, van köztük kis-, közép- és nagyvállalat magyar és külföldi tulajdonosi háttérrel és különböző tevékenységi körökkel, így a náluk meglévő szervezetfejlesztési tudás minden vállalat számára segítség lehet.

A vándordíj célja, hogy a hosszú évek óta értékteremtő módon működő Családbarát Mentorvállalatok a Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom szellemiségével összhangban támogassák azokat a kis- közepes és nagyvállalatokat, amelyek a Családbarát Vállalat elismerés birtokosaiként a legnagyobb lépéseket tették a családbarát munkakörülmények kialakításáért. További fejlődésükhöz, illetve ambícióik eléréséhez értékes segítséget jelenthet számukra a Családbarát Mentorvállalatok gyakorlati folyamatok kialakítása terén szerzett tapasztalatainak megismerése. A Magyar Telekom Csoport az elmúlt években elköteleződésével összhangban, munkatársai visszajelzéseire támaszkodva számos folyamati újítást vezetett be, amelyekbe szívesen enged betekintést.

Családbarát értékrend

Zanin Éva, a Telekom Diversity és Inclusion szakértője elmondta: „Tudjuk, mit jelent létrehozni egy működő HR folyamatot, meggyőzni a döntéshozókat, elindítani, menet közben újratervezni. A vállalataink méretétől és működésünk szektorától függően lehetnek közöttünk eltérések, de mind hasonlítunk abban, hogy elkötelezetten kiállunk családbarát munkáltatói értékrendünk mellett. Összefogással többre vagyunk képesek és ezért Mentorvállalatként örömmel támogatjuk a legújabb Családbarát Vállalatokat saját tapasztalatainkkal a Három Királyfi, Három Királylány Mozgalom ernyője alatt.”

A vándordíj tartalma: 1-1 órás tanácsadó workshop a mentorvállalat által sikerrel megvalósított témákról, amelyekben a díjazott fejlődni szeretne. A vándordíjhoz csatlakozik mind a 11 Családbarát Vállalat Mentor Szervezet, így a kezdeményezésben színes, magas színvonalú családbarát vállalati jó gyakorlatok szerepelnek majd.

Családbarát Vállalat Gála 2021 videó-kisfilm:

Kép és a videó forrása: https://www.youtube.com/watch?v=r502wjbztb4