2024. november 23., szombat
Kelemen névnapja

Az y generáció és a z generáció nyomora - Lusta, követelőző, nárcisztikusok - Igaza van a Boomereknek?

2023-02-13 12:24 | Nézettség: 1034
Ebben az animációs videónkban arról fogunk beszélni, miért olyan boldogtalanok és miért annyira elterjedt a depresszió és nárcizmus az ezredfordulósok (y generáció, z generáció) között és megmutatjuk azt is, hogy ez nem is biztos, hogy csak a mi hibánk.

A mai fiatalok életvitele teljesen megváltozott, megszűnt az énidő, az életmód és az életvitel teljesen más mint akár csak 20 évvel ezelőtt. Kísérletet teszünk arra, hogy bemutassuk azt, hogy miért van ez így és azt is, hogy mennyire rossz ez a mai generációk számára.


Miért olyan boldogtalanok és miért annyira elterjedt a depresszió és nárcizmus az y generáció, z generáció között?

Az y generáció és z generáció tagjai különböző okok miatt lehetnek boldogtalanok, és sajnos a depresszió és a nárcizmus is jellemző lehet rájuk. Az okok között szerepelhetnek a társadalmi, gazdasági, technológiai és érzelmi tényezők.

  • Társadalmi nyomás: Az y generáció és z generáció tagjai sok esetben nagyon magas elvárásoknak vannak kitéve a sikeres karrier, a társadalmi státusz és a pénzügyi stabilitás tekintetében.
  • Gazdasági bizonytalanság: Az y és z generáció számára nehéz lehet megtalálni a stabil munkát, és a pénzügyi biztonság hiánya is fokozza a boldogtalanságot.
  • Technológiai túlterheltség: A digitális eszközök használata által okozott folyamatos nyomás és a kapcsolattartás hiánya valós élmények helyett is fokozza a boldogtalanságot.
  • Érzelmi tényezők: Az y generáció és z generáció számára nehéz lehet megbirkózni a kapcsolatokkal, a személyes identitás kialakításával és az érzelmi támogatottsággal kapcsolatos nehézségekkel.

Az y generáció és z generáció tagjainak nárcizmusa is különböző tényezőktől függhet, mint például:

  • a túlságosan magas önértékelés,
  • a túlzott kritikai attitűd
  • és a személyes kapcsolatok hiánya.

Az a fontos, hogy a tagok megkapják a szükséges támogatást és segítséget, hogy megbirkózzanak ezekkel a kihívásokkal. Az egészséges környezet, a kapcsolatok és a képességek fejlesztése segíthet a boldogtalanok megküzdésében.
 

Mit kell tudni az Y generációról?

Az Y generáció, más néven a "Milleniálok" a 1980 és 1996 között született emberek generációjának neve. Az Y generáció jellemzői közé tartoznak a következők:

Technológiai jártasság: Az Y generáció tagjai gyakran nőttek fel digitális eszközök használatával, így jól ismerik a technológiát és könnyen adaptálódnak új eszközökhöz.

Globalizáció: Az Y generáció nagyon jól érti a globalizáció előnyeit és hátrányait, és a világ kultúráit ismerik.

Szociális média: Az Y generáció aktívan használja a szociális médiát, hogy kapcsolatban maradjon másokkal, információt szerezzen és kifejezzen magát.

Értékek: Az Y generáció általában elkötelezett a szociális igazságosság, a környezetvédelem és a mentális egészség iránt.

Munka és karrier: Az Y generáció számára a munka és a karrier nagyon fontos, de sokan értékelik a munka-magánélet egyensúlyát is.

Fontos megjegyezni, hogy ezek a jellemzők nem vonatkoznak minden egyes Y generációs emberre, és hogy a generációk jellemzői általában csoportosítások, nem pedig abszolút igazságok.

Mik a Z generáció jellemzői?

A Z generáció a 2000-es évek közepétől számított, a generációs határok pontos meghatározása vita tárgya lehet, de általában az 1995 és 2012 között születettekre vonatkozik.

Azok a fiatalok, akik a Z generációhoz tartoznak, jellemzően:

  • digitális natívok,
  • szüleiktől és az oktatási rendszertől függetlenül magas szinten használják a technológiát és az internetet.

A Z generáció tagjaira az is jellemző, hogy:

  • kreatívak,
  • nyitottak és
  • toleránsak,
  • sokkal inkább fogékonyak a globális gondolatokra és kérdésekre, mint a korábbi generációk.
  • Az is jellemző rájuk, hogy fontos számukra a céljaik elérésének módja és a munka-élet egyensúlya.

Az általános vélekedés szerint a Z generáció aktív résztvevője a társadalmi és politikai változásoknak, sokkal nyitottabb a kulturális és etnikai sokszínűségre, mint a korábbi generációk.

Kép és a videó forrása: https://www.youtube.com/watch?v=BqD0U_h9Z2M