Egy fotós a védett fajokért címen tart előadást Britta Jaschinski fotózsurnaliszta-természetfotós a vadon élő védett állatok illegális kereskedelméről, melyen betekintést nyújt a világ különböző szögleteiben történő, a vadon élő védett fajok ellen elkövetett visszaélésekbe.
A programot kerekasztal-beszélgetés követi. Az esemény a Nimród Fotóklub és a Varázslatos Magyarország szervezésében, illetve a WWF Magyarország és a LIFE SWiPE projekt szakmai partnerségével valósul meg.
A háborús újságíráshoz hasonlóan, a vadon élő védett állatvilág elleni bűncselekményekről szóló tudósítások készítése szintén komoly kockázatokkal jár – ezeket a történeteket meséli el, és legtaglózó képeivel illusztrálja előadásában Britta. Újonnan megjelent könyve kapcsán beszél a túlzott és kártékony emberi beavatkozás természetre gyakorolt hatásairól, valamint azok csökkentésének lehetőségeiről.
Az előadás után Dobos Emese kutató, fenntarthatósági újságíró vezetésével egy kerekasztal-beszélgetés keretében értekezik Britta Jaschinski, dr. Balogh Annamária projektvezető (TRAFFIC), LIFE SWIPE projekt és dr. Farkas Alexandra tudományos újságíró. A szakemberek párbeszédet folytatnak hazai és nemzetközi viszonylatban a vadon élő védett fajok illegális kereskedelméről, a természet védelméről, illetve a védett fajok ellen elkövetett bűncselekményekkel szembeni hatékonyabb fellépés lehetőségeiről is.
Britta Jaschinski az egyik leginspirálóbb és legbefolyásosabb, a természet és a vadvilág iránti tisztelet megteremtéséért küzdő fotográfus. Író társával megalapította a világ legjobb vizuális történetmesélőiből álló csoportot, majd elindította a Photographers Against Wildlife Crime™ globális kampányt, melynek célja a képek erejével fellépni az illegális vadkereskedelem ellen. Az egyedülálló fotóriporter-stílusáról ismert alkotó korunk egyik legbefolyásosabb fotósa. Jaschinski fotóriporteri projektjei során együttműködik a hatóságokkal, jótékonysági és civil szervezetekkel, és gyakran veszélyes helyzetekben, alkalmanként rejtve, titokban dokumentálja a vadon élő állatok és a természet ellen elkövetett bűncselekményeket. Munkáiban visszaadja a természet szépségét, egyszersmind törékenységét.
Számos nemzetközi díjat nyert, fotói rendszeresen szerepelnek a londoni Természettudományi Múzeum Wildlife Photographer of the Year versenyén, ahol az év fotóriportere címet is elnyerte. Képeit galériák és múzeumok állítják ki világszerte.
Jelenleg a The Evidence Project című, új globális, vizuális kampányon dolgozik, melyben a természetbe történő túlzott emberi beavatkozásra és ennek hatásaira hívja fel a figyelmet.