Gyógyteát mind cseresznyének, mind meggynek a szárából, vagyis kocsányából lehet készíteni, sőt a meggyszár picit több hatóanyagot tartalmaz, A szakértők szerint minél sötétebbre érő a gyümölcs, annál hatékonyabb a szára, vagyis lehetőség szerint minél érettebb gyümolcs szárából csináljuk.
A cseresznyeszár vagy meggyszár teát általában szárított cseresznye illetve meggyszárból készítik. Az elkészítéshez forraljunk fel vizet, majd adjunk hozzá körülbelül 1-2 teáskanálnyi szárított szárat. Hagyjuk ázni 5-10 percig, majd szűrjük le. A tea ízlés szerint édesíthető mézzel vagy más édesítőszerekkel. Fontos megjegyezni, hogy a cseresznye / meggyszár tea fogyasztása előtt mindig konzultáljunk egészségügyi szakemberrel, különösen akkor, ha bármilyen egészségügyi problémánk van vagy rendszeresen gyógyszereket szedünk.
Nyálkaoldó, köptető hatása már a régi füveskönyvekben is megtalálható, ezért hurutos köhögés, valamint a gyomor-és belek hurutos elnyálkásodásából származó diszpepszia, emésztési zavar kezelésére használható, amire gyenge salaktalanító, igen gyenge hashajtó hatása is rásegít.
Hólyaggyulladás, hólyaghurut, felfázás, idült vesemedence gyulladás, kis méretű vesekövek elhajtására, megelőzésére, kiegészítő terápiaként hosszabb kúrára is alkalmas biztonságos vízhajtó és enyhe gyulladáscsökkentő hatása miatt.
Karcsúsító, fogyasztó keverékekben is gyakran találkozhatunk vele, vízhajtó és hashajtó hatású szer Izületi betegségek, reumás fájdalmak esetén is lehet alkalmazni vízhajtó, tisztító, salaktalanító hatásai miatt, főként kiegészítő kezelésre.
Forrás:https://sokszinuvidek.24.hu/eletmod/2018/06/03/mielott-kidobnank-ismerjuk-meg-a-cseresznye-es-a-meggyszar-jotekony-hatasait/
Nézd meg a videót az elkészítés módjáról!