Egyrészt, a társadalmi szerepekből és elvárásokból adódóan a nők gyakran a sérülékenyebb, védtelenebb pozícióban vannak a férfiakkal szemben. Ezért is lehet az, hogy az esetek többségében a nőket éri erőszak vagy zaklatás. A biztonság iránti igényük ennek fényében is érthető.
Emellett a nők általában ápoló, gondoskodó szerepet vállalnak a családban, ami szintén rávilágít arra, hogy mennyire fontos a biztonság a számukra, hiszen így tudják megvédeni a családjukat és szeretteiket.
Az érzékenység és az empátia szintén jellemzőbb a nőkre, és ezeknek az értékeknek a megélése is összefügg a biztonságérzettel. Ha a nő úgy érzi, hogy biztonságban van, akkor könnyebben tud kifejezni érzéseket, gondolatokat, és jobban tudja megvédeni önmagát és szeretteit.
Összességében, a nők biztonságra való igénye nem pusztán egy biológiai adottság, hanem a társadalmi szerepekből, értékekből és tapasztalatokból adódik. Az érzelmi és fizikai biztonság mindannyiunk számára fontos, de a nők számára ezek különösen fontosak lehetnek az említett okok miatt.