A magyar kriminalisztika történetében számos ügy keltett hatalmas figyelmet, de voltak olyanok is, amelyeket a mai napig sem sikerült megoldani. Lantos Piroska rejtélyes halála, az M2-es metró robbantása, valamint a 4-es főút sorozatgyilkosa mind olyan esetek, amelyek a mai napig borzolják a kedélyeket. Vajon miért nem sikerült felgöngyölíteni őket? Egyes elméletek szerint a hatóságok szándékosan nem akartak megoldást találni. Vizsgáljuk meg közelebbről ezt a három hírhedt ügyet.
Lantos Piroska a 80-as évek egyik legismertebb magyar modellje volt, aki jelentős nemzetközi karriert futott be. Karrierje csúcsán New Yorkba költözött, ahol még nagyobb sikereket érhetett volna el. Azonban a sikertörténet tragikusan véget ért.
1991-ben a modell holttestét egy hotelszobában találták meg. A hivatalos jelentések szerint túlzott drogfogyasztás miatt hunyt el, de sokan kétségbe vonják ezt a magyarázatot. Egyesek szerint maffia leszámolás áldozata lett, mások szerint egy gazdag szeretője végzett vele. A rendőrségi nyomozás gyorsan lezárult, de a kérdés a mai napig nyitott: valóban baleset volt, vagy egy profi gyilkosság?
A budapesti metróhálózat egyik legmegdöbbentőbb eseménye 1994-ben történt, amikor egy pokolgép robbant az M2-es vonalon. Az eset következtében többen megsérültek, de csodával határos módon nem volt halálos áldozat.
A rendőrségi nyomozás gyorsan kezdetét vette, de a hatóságok semmilyen konkrét bizonyítékot nem találtak a merénylő kilétére vonatkozóan. Egyes feltételezések szerint politikai indíttatású támadás volt, mások szerint egy terrorista csoport demonstrációja. Az igazság azonban soha nem derült ki, így az elkövető a mai napig ismeretlen maradt.
A 2000-es évek elején Magyarországot egy sorozatgyilkosság-sorozat rázta meg. A 4-es főút mentén több ember holttestét találták meg, akik mind hasonló módon vesztették életüket. A rendőrségi jelentések szerint az áldozatok autójukban ültek, amikor megtámadták őket.
A nyomozás során több feltételezés is felmerült: lehetett egy magányos elkövető, egy hivatásos bérgyilkos, vagy akár egy bűnszervezet is a háttérben. A hatóságok soha nem jutottak konkrét gyanúsítotthoz, így a rejtély a mai napig megoldatlan maradt. Sokan azt feltételezik, hogy a tettes még mindig szabadon él, vagy valaki megakadályozta a nyomozás sikerét.
Ezek az esetek nemcsak a magyar kriminalisztika történetében, hanem a köztudatban is örök rejtélyek maradnak. Vajon a hatóságok valóban mindent megtettek az igazság kiderítéséért? Lehet, hogy bizonyos politikai vagy szervezett bűnözői érdekek akadályozták a nyomozásokat? Egy biztos: három emberi sors, három tragikus történet, és három megoldatlan ügy, amelyek a mai napig kísértik Magyarország történelmét.