1948-ban egy új ország született, amely az északi részekből vált ki a koreai félszigeten. Az emberek reménykedtek egy jobb jövőben, ám a valóság hamar rémálommá vált. Észak-Korea alapítója, Kim Ir Szen nemcsak egy országot hozott létre, hanem egy olyan rendszert, amely a mai napig a félelemre és terrorra épül. Ennek a rendszernek része a hírhedt haláltábor-rendszer, ahol emberek ezrei szenvednek embertelen körülmények között. Miért van szükség ezekre a táborokra, és hogyan kerül valaki oda?
Az ország első vezetője, Kim Ir Szen már az első pillanattól fogva egyértelművé tette, hogy Észak-Koreát vasmarokkal fogja vezetni. Célja az volt, hogy a lakosság ne szeretetből, hanem rettegésből engedelmeskedjen. Aki bármilyen kritikus véleményt fogalmazott meg a vezetéssel szemben, az rögtön eltűnt vagy börtönbe került. Így kezdődött meg a szólásszabadság felszámolása, és a munkatáborok építése.
A koreai félsziget északi része gyorsan egy elnyomó rendszer szimbólumává vált. A hírhedt munkatáborok (például Kaechon és Yodok) eredetileg arra szolgáltak, hogy megfélemlítsék a lakosságot, és ne merjék megkérdőjelezni a hatalmat. Ezek a táborok mára a világ legrosszabb emberi jogi visszaéléseinek helyszínei közé tartoznak, ahol több tízezer ember van fogva tartva mindenféle bírósági tárgyalás nélkül. A lakosokat gyakran olyan kényszermunkára kötelezik, amely súlyosan veszélyezteti az egészségüket, és sokan közülük bele is halnak.
Egyetlen szó, egyetlen gyanús tett elegendő ahhoz, hogy valaki észrevétlenül eltűnjön és haláltáborba kerüljön. Az észak-koreai kormány titkosított listák alapján tartja számon azokat az embereket, akik bármilyen módon veszélyt jelenthetnek az államra. A „bűnös családja” elv alapján gyakran nemcsak az illetőt, hanem egész családját elhurcolják. Gyerekek, anyák és idősek egyaránt sínylődnek a falak mögött, pusztán azért, mert hozzátartoznak valakihez, akit a rendszer ellenségként kezel.
A kevesek, akiknek sikerült megszökniük, rettenetes történeteket mesélnek. Az éhezés, a napi brutalitás, a kínzások és a szigorú fegyelmi rendszabályok minden pillanatra rányomják bélyegüket. A túlélők azt állítják, hogy az őrök célja nemcsak a rendfenntartás, hanem az emberek lelki megtörése is. Ezek a beszámolók megerősítik, hogy Észak-Korea munkatáboraiban az élet minden elképzelhető mércén túlmutatóan kegyetlen.
Észak-Korea munkatáborai egy sötét fejezetet képviselnek az ország történetében és az emberiség jogainak semmibevételében. Ezek a helyek a mai napig léteznek, és a világ közösségének egy része igyekszik fellépni ellenük. Az emberi jogi szervezetek és a nemzetközi közösség folyamatosan követelik a táborok bezárását és az igazságszolgáltatást, de az észak-koreai kormány mereven ellenáll. A kérdés továbbra is nyitott: mikor lesz vége ennek a pokoli rendszernek, és vajon megéri-e az egész világ közönyösen figyelni, amíg az emberek tovább szenvednek?