Van abban valami varázslatos, amikor a telefon megcsörren, és a vonal másik végén egy szívélyes, de végtelenül kitartó ügyfélszolgálatos kezd bele valami izgalmasnak tűnő ajánlatba. Igen ám, de Marinéni tudja, hogy a varázslat csak addig tart, amíg rá nem jön, hogy megint rá akarnak sózni valamit, amire a világon semmi szüksége nincs. Hogyan védekezzen az ember egy ilyen marketing támadás ellen? Nos, itt van néhány vidám tipp Marinéni módszerei alapján!
Ha Marinéni megérzi, hogy valami gyanús készül, azonnal elkezd úgy válaszolni, mintha éppen akkor tanulna magyarul. „Tessék? Mi az, hogy előfizetés? Hogy az ördögbe tudok én előfizetni valamire, amikor még a tejet is úgy veszem, hogy megkóstolom, jó-e még? Lassabban, fiam, lassabban!”
Marinéni tudja, hogy nála jobban senki nem tudja, mi kell neki. „Nekem már megvan mindenem, aranyom, az unokák feltöltötték a mobilomat valami izével, azt se tudom, mire jó! Múltkor is felhívtak, hogy vegyek valami új csomagot, de nekem elég volt, hogy a régi is egy óra alatt kimerül!”
Ha már itt tartunk, Marinéni igazi nagymestere a hosszas csevejnek. Ha valaki belekezd az ajánlatba, Marinéni gyorsan eltereli a szót valami egészen más irányba. „És mondja csak, fiatalember, milyen idő van mostanság nálatok? Itt nálunk a Kossuth utcában olyan szél fújt tegnap, hogy majdnem elvitte a csirkéket a szomszédból!”
Egy kis paranoia sosem árt, nem igaz? „Hogyhogy most hívnak, nem is kértem én semmit! Biztos, hogy nem akar átverni? A múltkor is azt mondták, hogy ingyen van, aztán meg jött a számla. Nem, nem, én már öreg róka vagyok, fiatalember, nem dőlök be holmi ingyen dolgoknak!”
És ha minden kötél szakad, Marinéni mindig hivatkozhat az unokára, mint a mindent tudó technikai szakértőre. „Én ezt nem értem, de majd megkérdezem az unokámat, ő ért ezekhez. De addig is, köszönöm, nem kérek semmit. Az unokám megmondta, hogy most nem szabad bármit aláírni, ami nem kenyér vagy tej.”
Ez egy igazi csattanó! Amikor az ügyfélszolgálatos már azt hiszi, győzött, Marinéni bedobja az ütőkártyát. „Várjunk csak, én már ezt kifizettem! Hát persze, hogy nem emlékszik rá, de én biztos vagyok benne, hogy már fizettem érte. A postás hozta a számlát, és én átadtam neki a pénzt. Vagy talán nem? Most akkor ki akar engem becsapni?”
Végül, ha semmi más nem működik, Marinéni bevág egy igazi bombát: „Fiatalember, maga nem véletlenül a Piroska néni unokája? Mert ha igen, akkor miért nem jött át múltkor megkóstolni a szilvás gombócomat? Tudja, az egész utca odavolt érte, de maga, maga sehol sem volt!”
Marinéni éles eszű, és nem hagyja magát könnyen becsapni. Legyünk őszinték, egy ilyen tapasztalt hölgy nem dől be holmi kedvezményes ajánlatoknak, amik „csak most, csak Önnek” elérhetők. Szóval, ha legközelebb valaki felhívja Marinéni telefonját, készüljön fel egy jó hosszú csevejre, amiből csak Marinéni jöhet ki győztesen!